KYBERBEZPEČNOST VE ZDRAVOTNICTVÍ
PARTNER STUDIA |
Nedávné útoky prostřednictvím mailových severů vedly k napadení a jistému ochromení řady úřadů a institucí. V každém případě samozřejmě může dojít k nepříjemnostem s provozem úřadu, případně i finančním škodám. Pokud ale takový útok směřuje na složky zdravotnictví, ohrožuje to zdraví a životy pacientů. Bohužel s kyberútoky na zdravotnická zařízení máme zkušenosti i v ČR. Často to vypadá, že je oblast zdravotnictví snadným cílem.
- Jaká je realita?
- Jak moc je české zdravotnictví zabezpečeno?
- A je zde k dispozici dostatek finanční prostředků?
- Je zvolena správná bezpečnostní strategie pro tuto oblast?
- Mají jednotlivá zařízení k dispozici správný počet IT pracovníků a techniky na odpovídající úrovni?
- Jakým vliv na tuto situaci má pandemie?
O tom všem jsme diskutivalu s našimi hosty
15. 4. 2021
Záznam můžete sledovat ZDE:
Pozvání do studia přijali:
Horymír šíma
Za sebou má již více než 20 let v ICT oboru a 10 let v oblasti bezpečnosti na pre-sales, obchodních i manažerských pozicích. Z jeho předchozího působení u významných Security dodavatelů v ČR se jednalo například o společnosti Corpus Solutions, Simac Technik ČR, ICZ nebo MHM Computer
Ondřej Číž
se v IT pohybuje již více než 20 let. Jeho doménou v posledních zhruba 12-ti letech je bezpečnost sítí a networking. Ondřej působil jako system engineer a certifikovaný školitel pro produkty z čelních představitelů jednotlivých oblastí. Posledních 7 let se věnuje čistě problematice softwarově definovaných sítí v prostředí onpremise, cloudu, kontejnerů a jejich zabezpečení. Tato specializace jej přivedla až k výrobci, společnosti VMware, kde má 5 rokem na starosti produkty pokrývající bezpečnost a správu virtuálních sítí – VMware NSX, SDWAN, Load Balancery a EDR/NDR systémy.
Tomáš Bezouška
vystudoval obor Podnikatelská informatika na Technické univerzitě v Liberci. Působí v roli manažera kybernetické bezpečnosti na Ministerstvu zdravotnictví, kde je zodpovědný mj. za metodické vedení resortních organizací v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti a podílí se na realizaci projektů s národním i celoevropským přesahem. Současně je zakladatelem a presidentem Institutu pro správu dokumentů, odborného spolku zaměřujícího se na správu (nejen) digitálních dokumentů především ve veřejném sektoru. Podílí se na celé řadě aktivit v oblasti elektronizace veřejné správy, je členem pracovních skupin a odborných panelů zaměřujících se na digitalizaci procesů a efektivní využívání moderních informačních a komunikačních technologií. Přednáší o tématech z oblasti kybernetické bezpečnosti, řízení správy dokumentů a digitalizace procesů veřejné správy. Je držitelem certifikátů CISA (Certified Information Systems Auditor, ISACA), TOGAF, ITIL, aj.